To už věděli staří Číňané

To už věděli staří Číňané

Pokud máte zahradu, můžete si dokonce tuto užitečnou dřevinu pěstovat. No, ono vlastně můžete mít na své zahradě zasazené dva druhy moruší, latinsky Morus alba je  morušovník bílý, druhý je morušovník černý, latinsky Morus nigra. Plody obou těchto stromů se jmenují moruše, a mají zvláštní plodenství. To je tím, že se skládá z velmi drobných kuliček, a podobají se a to poměrně hodně ostružinám. Ale liší se v době zralosti zabarvením svých plodů. Ty jsou podle druhu stromu bílé nebo černé. Proč užitečný? Můžete využít nejen plodů těchto stromů ke konzumaci, ale také listí, které je léčivé. Ano skutečně, je to díky látkám, které obsahují a ty působí na cukrovku.

  moruše na dlani

Jak je to možné? Pokud nechceme mít tuto velmi rozšířenou civilizační chorobu, můžeme konzumovat tyto listy, protože obsahují antioxidanty a navíc snižují a to podstatně vstřebávání glukózy, takže obecně lze říci, že zabraňují, aby se nám zvyšovala hladina krevního cukru. Ale nejen uvedené listy, plody moruše bílé jsou léčivem.  

Můžete využívat k podpoře vašeho organismu sušené plody této moruše https://www.nakliceno.cz/moruse/.    

moruše strom

Jak nám mohou pomoci? Již dávno staří Indové i Číňané znali účinky usušených plodů, které nejen tehdy, ale také i nyní mohou sloužit k léčení naší únavy, že pomohou našim ledvinám, při chudokrevnosti, špatném spaní i při tělesné slabosti. Jejich chuť je sladce medová, můžeme si usušené plody dávat do kaší a do cereálních směsí. Mají ve svém obsahu některé vitamíny jako je C a K, dále obsahují zdravé přírodní cukry, bílkoviny, ale také i vlákninu. Ale nejen uvedené našemu zdraví prospěšné látky, obsahují také i některé pro naše tělo užitečné minerály, jako je draslík, hořčík, vápník, železo, ale také i fosfor. Takže nejen listy tohoto stromu, ale také i plody jsou pro nás velmi užitečné a pomáhají našemu organismu v boji s různými nemocemi.