Internetoví doktoři, právníci a psychologové

Internetoví doktoři, právníci a psychologové

Ze zdravotního hlediska není nic horšího než si sami hledat diagnózu na internetu, zvláště, když tomu ani za mák nerozumíte, a poté je ještě horší zkoušet nejrůznější babské rady, kterými internet naprosto překypuje. Většinou se jedná o roztodivné stránky, jako jsou portály pro ženy, pro muže, „online poradny“ atd., kterých se chytáme jako tonoucí. Často si ani neověříme na druhé stránce, jestli je to skutečně ta pravá medicína.
směrovka naděje 

Kouzlo internetu = jeho prokletí?

Co je snad nejhorší, a zároveň nejlepší, tak je to, že můžete na internetu slyšet opravdu kohokoliv. Od renomovaných vědců, lékařů, po všeznalé právníky a psychology, může si přečíst odborné i fantasy knihy, číst nejrůznější články, ale zároveň se také můžete dočíst i názorů a podivností, které do světa žádní odborníci na slovo vzatí nevypouští. Většinou jsou to totiž obyčejní lidé, kteří jenom rádi poradí, a sic to nemyslí špatně, nebudeme lhát, často jsou tyto rady v praxi k pousmání.
 
Anonymita, a hlavně také jistá otevřenost bez cenzury zaručuje internetu spoustu výhod, ale také to, že nikdy nevíte, jestli ta rada, kterou jste z internetového fóra či serveru získali, je skutečně od toho či onoho odborníka. Často si radí uživatelé a uživatelky navzájem, aniž by se vůbec za nějaké odborníky vydávali, to je potom ještě horší, protože se šíří internetem nejrůznější hlouposti, kterých se ale lidé chytají jako mouchy.
izolovaný model 

Čištění organismu a zázračné procedury

Snad nejbizarnějšími radami, kterých se vám na internetu dostane, jsou právě ty rady medicínské. Samozřejmě, nohy v teple a horký čaj ještě nikoho nezabil, někteří uživatelé však svoje moudra chrlí až mýtickou rychlostí a často si neuvědomují, že se těmi radami může někdo řídit. Nebo naopak, sami podstupují rizika, ale klidně ještě poradí dalším, ať to vyzkoušejí. Tak se od nevinné dobrosrdečnosti můžete dostat až na hranu zákona, když jedna milá paní v USA radila, jak si pročistit organismus od všech těch parazitů a breberek čistidlem na nádobí. Jednoduchá logika, nádobí je čisté, budu čistá i já.
 
Proto, jestli vás cokoliv trápí, skočte si raději za tím odborníkem ihned, přece jen budete mít jistotu, že ten člověk alespoň nějaký čas nad těmi knihami strávil.