Jaká má půjčování dodávek v půjčovně pravidla

Jaká má půjčování dodávek v půjčovně pravidla

Ačkoliv naprostá většina dospělých lidí v naší republice vlastní řidičský průkaz, obvykle se jedná pouze o řidičské oprávnění skupiny B, tedy osobní automobily. A dává to smysl, neboť ty jsou zdaleka nejvíce využívané.

Avšak občas se zkrátka stane, že běžný osobní vůz prostě nestačí. Například se můžeme stěhovat a potřebujeme převézt nábytek, případně stavíme nový dům či kůlnu nebo jinou stavbu a je nutné dopravit na místo materiál.

kamion5

V tomto případě potřebujeme nákladní automobil. Kde jej dále získat? Častým řešením je požádat o pomoc příbuzného či známého, který má daný vůz k dispozici a vlastní i patřičné řidičské oprávnění. Ovšem ne každý má takové štěstí.

Naštěstí existuje i možnost půjčování dodávek https://www.pujcovna-praha9.cz/. Obvykle se jedná o klasické autopůjčovny, jejichž vozový park zahrnuje i nákladní automobily. Navíc je zde možné najmout i služby řidiče, pokud nemáme nikoho, kdo s tímto typem vozidla může jezdit.

kamion6

Ovšem je nutné říci, že i zde platí určitá pravidla, která je nutné dodržovat. Tím první je samozřejmě zaplacení půjčovného. To se může počítat buď podle doby, na kterou si daný vůz půjčíme, nebo podle najetých kilometrů. Pokud budeme chtít i služby řidiče, pak se daná částka samozřejmě zvýší.

Dále je zde požadavek vrátit vůz ve stejném stavu, v jakém jsme jej dostali. To znamená, že je nutné vyhnout se jeho poškození, ať už při jízdě či při manipulaci s nákladem. Samozřejmě ne vždy se to povede, přeci jen, nehody se stávají. V takovém případě je však povinnost uhradit opravu vozu.

O tom, že by vůz měl být používán pouze k účelu, pro který je určen, asi není třeba mluvit. S tím souvisí i to, že ve většině novějších modelů jsou nainstalována GPS zařízení, takže provozovatel půjčovny se může kdykoliv podívat, kde se daný vůz nachází.

Jak je vidět, je toho poměrně dost. Je to však nutné pro spokojenost obou stran, což je hlavním cílem.