Krysař – nezapomenutelný muzikál o lásce a pomstě

Krysař – nezapomenutelný muzikál o lásce a pomstě

Muzikál Krysař měl premiéru již v roce 1996 v divadle Ta Fantastika. K obnovené premiéře došlo roku 2008 v divadle Kalich a nyní ve stejném divadle máte šanci shlédnout nové nastudování tohoto českého muzikálu, které se hraje od roku 2017. Autorem je Daniel Landa, který má na kontě už několik úspěšných muzikálů, jako Tajemství, Touha, Klíč králů nebo filmový muzikál Kvaska. Krysař ale patří bezpochyby k jeho nejúspěšnějším dílům. V původní verzi z roku 1996 se představil i sám Daniel Landa v roli Krysaře, po boku Lucie Bílé v roli Agnes. V původním obsazení se objevil také Josef Vojtek v roli Osudu.

Představení

Obnovená verze z roku 2017 se dočkala skvělých ohlasů ze strany diváků i kritiků. Děj zůstává neměnný, temný příběh o předsudcích, chamtivé touze po penězích a osudové lásce. Příběh vypráví o městě, kde sídlí původní usedlíci a ostrované, kteří před lety přišli a město si přivlastnili. Město je zamořeno krysami a jediný Krysař se svou bájnou píšťalou je může zachránit. Během návštěvy města se Krysař zamiluje do Agnes, starostovy dcery, která mu jeho lásku opětuje. Ovšem okolí jejich lásce nepřeje a osud milenců se rozdělí. Celý příběh graduje od poměrně humorného příběhu po temné vyvrcholení, při kterém vás zasáhne smršť emocí. 

V hlavní roli Krysaře se představil skvělý Přemysl Pálek, kterému od jara roku 2022 zdatně sekunduje Jan Kříž, který tak má šanci zahrát si po boku své manželky Marie Křížové, která se ujala spolu s Kateřinou Bohatovou role Agnes. V roli Osudu uvidíte charismatické duo Roberta Jaškówa s Davidem Suchařípou.

Divadlo

Krysař vás okouzlí temnou a chytlavou hudbou, jejíž melodie si budete v hlavě přehrávat ještě dlouho poté, co odejdete z divadla. Muzikál má i svou humornou stránku, která skvěle pracuje s interakci s diváky. Taneční čísla jsou zde na velmi vysoké úrovni, ať už se jedná o dvojici Dobrozla a Zlodobra, od kterých se dočkáte i vystoupení na vzdušných šálách, nebo sólového dětského tanečníka v roli Krysařovy duše, či naprosto excelentní taneční kompany. 

Pokud váháte, na co zajít do divadla, muzikál Krysař by vás rozhodně neměl minout.