Nový vůz je jako malý zázrak

Nový vůz je jako malý zázrak

Když si člověk pořídí svůj první vysněný automobil, na který si každou korunu poctivě vlastnoručně vydělal, tak to považuje za takový malý zázrak a patřičně si jej považuje. Tím spíše, pokud už si rovnou koupí nejen nějaký běžný osobní automobil, ale pořádné žihadlo, na kterém se může nejen prohánět po dálnici jako král, ale může s ním také udivovat osoby obou pohlaví – muže jeho výkonem a ženy jeho krásou.

servis

Aby nám radost dlouho vydržela

Ovšem aby člověku taková radost také nějakou rozumně dlouhou dobu vydržela, a to, pokud možno co nejdéle, tak je potřeba nejen jezdit, ale také se o svůj stroj patřičně starat. Neboť jak se obrazně říká, tak i ten nejlepší hodinový strojek se zadře, nebudete-li jej pravidelně mazat. A podobné je to i s motorem (a nejen s ním), i ten potřebuje svou pravidelnou péči, a dokonce i to mazání, ke kterému vám skvěle poslouží ověřená kvalitní značková maziva Molykote. Ovšem nejen mazivy bude váš automobil dlouho živ. Pečlivě vybírat je potřeba také kvalitní motorové, převodové a hydraulické oleje, i dobré palivo. Nicméně bez čeho se žádný automobil neobejde, to je také svědomitá a pravidelná péče. Takže pokud si na ni sami netroufáte, protože jen málokdo se dnes vyzná ve složitých moderních automobilových motorech seřizovaných počítačem, pak neváhejte pravidelně navštěvovat spolehlivý autorizovaný servis.

olej

Na silnici nejsme sami

A ještě jedna věc je důležitá – jezděte zodpovědně a tak, aby jízdou netrpěl nejen váš luxusní vůz, ale také vaši spolujezdci a ostatní účastníci silničního provozu, protože ani sebelepší automobil nikoho neochrání před nezodpovědným chováním řidiče za volantem.