Tiskneme jak o závod, ale jak?

Tiskneme jak o závod, ale jak?

Jak se můžeme snadno přesvědčit, vše nasvědčuje tomu, že tištěného materiálu všude kolem nás neubývá, ale právě naopak. Na kdeco je třeba mít papírové povolení, o lecčem musí být sepsána smlouva a ani předávání informací nejrůznějšího druhu se velice často bez vytištění na papír neobejde.
Tisk prostě dodnes úspěšně konkuruje i svému největšímu rivalovi jménem internet.
dítě u tiskárny
Ovšem není tu konkurence jako konkurence. A to nejen z hlediska obsahu. Ani po stránce kvality totiž není tisk jako tisk. A to někdy úmyslně a někdy také ne.
A kde se stala chyba, pokud chtěl autor nějakého vytištěného díla dosáhnout po kvalitativní stránce dokonalosti a přesto není výsledek něčím, čím by se dalo zrovna chlubit?
Důvodů tu může být v zásadě několik.
– Mohl být zvolen pro dotyčný tisk nevhodný papír. To víte, ne na všem barva drží stejně, ne každý z papírů má ideální povrch, savost a podobně.
– Výtvor mohl být zhotoven na nedokonalé tiskárně. Je veřejným tajemstvím, že není tiskárna jako tiskárna, že jsou tu přístroje kvalitní i přesně opačné.
– A vinnou na nekvalitním tisku může být třeba i náplň do tiskárny. I na správné volbě toneru, cartridge či inkoustu záleží, jakkoliv by se to možná na první pohled nemuselo zdát.
kreslená tiskárna
Náplně do tiskárny jsou totiž výrobek jako každý jiný, a proto je i jim vlastní, že jsou tu jak typy kvalitní, třeba něco jako hp deskjet 1510 series inkoust, tak i něco, co vyrobil dost možná i neznámo kdo neznámo kde. Existují originální či kompatibilní náplně od renomovaných výrobců, díky nimž vznikají dokonalé vytištěné výtvory, stejně jako i něco, co ony kvalitní exempláře leda tak připomíná.
A sázka na kvalitu je tu důležitá. A to v nejednom ohledu.
– Kvalitní náplň je, jak již zaznělo, zárukou kvalitního výtisku.
– Tato déle vydrží, dá se toho s ní vytisknout více.
– Je šetrnější k tiskárně a prodlužuje její životnost.
A to jsou podle mne dost pádné argumenty pro to, aby člověk vsadil při nákupu takové náplně zásadně jen na kvalitu.