Zdravé mlsání bez výčitek

Zdravé mlsání bez výčitek

Už po několikáté se perete s chutí na sladké při držení diety a vy stále prohráváte? Co takhle, začít jíst sladce ale přesto zdravě?

Ráno začněte s domácími zdravými Müsli. Smíchejte olej, ovesné vločky, jablečné pyré, skořici, kokosové plátky a rozsekané ořechy dle libosti. Para ořechy Nakliceno a kešu ořechy jsou velmi vhodné. Směs pečte v tenké vrstvě v troubě na 150 stupňů po dobu 70 minut.

granola s ovocem

Velmi vhodnou náhradou za cukr jsou sušené datle. Jsou velmi sladké a tak skvěle nahradí bílý cukr. Z datlí si můžete vytvořit chutné RAW tyčinky, které budou plné vitamínů a přesto zdravé. Datle rozmixujete společně s mandlemi a kokosovým tukem či s arašídy. Hotovou směs pak namačkáme do formy a to ztuhnutí vykrájíme tyčinky. Jedna tyčinka zasytí během jídel či efektivně zažene chuť na sladké.

Další variantou jsou sušené meruňky, které se rozmixují s javorovým sirupem a lžičkou vody. Dále smícháme semínka dýně, ovesné vločky, mandle, rozinky, brusinky, quinou a promícháme s rozmixovanou směsí. Vložíme opět do formy a pečeme na 20 minut při 180 stupních. Podle potřeby můžeme hotovou směs polít hořkou čokoládou. Necháme vychladnout a poté nakrájíme na tyčinky. Tato zdravá varianta tyčinek snadno zasytí.

Pokud hledáte alternativu za lískooříškové pomazánky, vyzkoušejte domácí burákové máslo. Do mixéru vložte arašídy, lžičku medu a špetku soli. Mixujeme, dokud není směs zcela hladká. Můžeme si část arašídů rozmixovat na větší kusy a přidat do zcela rozmixovaných arašídů. V másle budou nerozmixované kousky příjemně křupat.

palačinky s malinami

Jestliže zatoužíte po sladkém teplém jídle, za pár minut si doma vytvořte zdravé palačinky. V mixéru rozmixujte hrnek ovesných vloček na jemnou mouku, přidejte 3 banány, čtvrt hrnku mléka, prášek do pečiva a lžičku skořice. Vše rozmixujte na hladké těsto a pečte jako obyčejné palačinky. Jako náplň použijte čerstvé jahody, banány či maliny.