Co vám mohou nabídnout nebankovní společnosti?

Co vám mohou nabídnout nebankovní společnosti?

Nebankovní společnost je vlastně instituce, která podobně jako banky poskytuje nejrůznější úvěry, avšak za trošku jiných, více individuálních podmínek. Jedná se o legální instituce, které mají ke zprostředkovávání úvěrů oficiální povolení, a dodržují veškeré zákony, avšak za podmínek, které jsou pro jejich klienty často příznivější.

kovové mince

Americká hypotéka

Zde se jedná o nejčastěji volený druh nebankovní hypotéky, který však slouží k mnoha účelům. Výhodou je, že tak můžete získat větší obnos peněz, avšak bez nutnosti dokládat účel. V bance totiž vždy musíte při žádosti o vyšší úvěr doložit, k čemu hodláte peníze využít, což může být mnohým nepříjemné, a často se pak stává, že banka úvěr zamítne. Vedle nich pak nebankovní společnost připomíná rytíře na bílém koni, který vám ochotně přispěchá na pomoc.

přesýpací hodiny

Co vám může nebankovní společnost nabídnout?

Nebankovní společnost nabízí obvykle dva základní druhy úvěrů. Spotřebitelský, a podnikatelský úvěr.

  • Spotřebitelský úvěr v podobě americké hypotéky je určen k financování čehokoliv, kdy ručíte svojí nemovitostí. Půjčit si tak můžete až do výše 70% odhadní ceny vaší nemovitosti, a peníze použít například na refinancování nevýhodného úvěru, ke konsolidaci, tedy sloučení půjček, můžete se tak vyplatit z exekuce, nebo uhradit jiné, nutné výdaje. Půjčit si však můžete třeba i na dovolenou, svatbu, koupi, či stavbu nemovitosti, na pozemek, vyplacení dalších dědiců, koupi rekreačního pozemku, nebo cokoliv, co vás napadne. Vaše příjmy a výdaje se samozřejmě budou ověřovat, avšak jen kvůli tomu, aby měla nebankovní instituce možnost poskytnout vám úvěr v co nejlepší, a pro vás nejvýhodnější podobě. Výše úroků se většinou příliš neliší od těch bankovních, a tak si lidé volí americkou hypotéku především pro její dostupnost.
  • Podnikatelský úvěr je pak určen výhradně k financování podnikání. Rovněž jím lze vyplatit exekuce, či další finanční závazky, avšak za mnohem lepších podmínek. Zde nebankovní společnosti obvykle nabízejí hypotéku bez registru, či hypotéku bez příjmů. Samozřejmě to neznamená, že nebudou prověřovat váš registr, ale budou shovívavější vůči případným záznamům.