Havárie v domácnostech v době koronaviru i po ní – potrubí se neptá, zda je pandemie

Havárie v domácnostech v době koronaviru i po ní – potrubí se neptá, zda je pandemie

Prasklé potrubí, podezření na únik plynu, topení, které netopí a podobné domácí havárie nám dokážou pořádně zavařit. Jak je řešit v době koronavirové i jindy.

Havárie v domácnostech v době koronaviru i po ní – potrubí se neptá, zda je epidemie

V dnešní nelehké době si domů nechceme pustit někoho cizího z obav o sebe ale i ostatní a je to zcela logické. Pokud se ale v domácnosti stane nehoda, není čas otálet a jednat se musí rychle. I když nám vláda opět utahuje kohoutky, ty kohoutky na vodu co máme doma, to nevědí a malá či větší domácí nehoda může přijít nečekaně a kdykoliv. Určitě se nebojte domů pustit si řemeslníka nebo opraváře. Každá i ta nejmenší havárie v domácnosti by se měla řešit okamžitě a to bez ohledu na to, jaká je zrovna doba.

pexels-photo-5414383

Na dobrého řemeslníka si můžete počkat

Havarijní služby Kanalizace-instalateri jsou v pohotovosti stále, epidemii navzdory. V době epidemie ale může být někdy problém dobrého řemeslníka či instalatéra sehnat. Obecně ale platí, že řemeslníků je pomálu i za běžného stavu. Co tedy dělat, když vám doma praskne potrubí, ucpe se odpad, nefunguje kotel nebo nechce topit topení? Každou havárii je nutné nahlásit okamžitě, po domluvě s odborníkem si pak dohodnete čas a datum nutných oprav. Řemeslník nebo instalatér okamžitě vyhodnotí stav situace a neodkladnou záležitost bude řešit hned – v době epidemie i po ní.

pexels-photo-4249477

Ať nevytopíte sousedy

Nikdy nepodceňujte ani sebemenší problém ve své domácnosti. Když totiž něco nevidíte vy, neznamená to, že tam problém není nebo, že by se neměl řešit okamžitě. I telefonická konzultace s odborníkem na slovo vzatým vás může zachránit od možné katastrofy v domácnosti. Vytopit sousedy jistě nechcete stejně tak jako se nechcete dívat na pokaženou pračku a prát v rukách.

Žádný laik není schopen vyhodnotit situaci správně – pokud něčemu nerozumíme, jen těžko můžeme dělat závěry. Proto nikdy situaci nepodceňujte a okamžitě řešte jakoukoliv závadu v domě nebo bytě. I když se může na první pohled zdát, že je všechno v pořádku a oprava počká, být to tak opravdu nemusí a nakonec se můžete po příchodu z práce pořádně divit.

Odborné firmy, které se zabývají haváriemi v domácnostech, jsou obvykle připraveny jednat rychle, samozřejmě podle závažnosti dané situace.