Hypotéky zlevňují

Hypotéky zlevňují

Tak se nám opět blíží čas vánoční a bankovní domy, lze-li je tak nazvat přicházejí s údajně stále lepšími a lepšími nabídkami. Hypoindex sleduje nabídky všech bank, které se touto činností zabývají a dospěl k velmi zajímavým poznatkům.
Průměr úrokové sazby je hodně blízký loňskému roku. Přesněji jde o částku dvě celé šest procenta. Ale přesto prý zájemců o tento druh půjčky ubývá. I když se banky předhánějí v nabídkách, nižších poplatcích, nebo prostě vůbec v jakýchkoli benefitech.
Hypotéky zlevňují
Asi nejvíce zatím táhne tak zvaná americká hypotéka. Což je vlastně půjčka na cokoli, ale je zastavena nějakou nemovitostí. Patřičné hodnoty samozřejmě. Těžko vám banka půjčí pět milionů, když jejich odhadce popíše vaši nemovitost jako lepší kurník v jeho odpovídající hodnotě.
Hypoindex předkládá veřejnosti k nahlédnutí i tabulky, a to velmi přehledné. Například se můžete podívat kolik bylo v jakém měsíci loňského roku uzavřeno hypoték.
Ale zpět k novinkám. Některé banky snižují úroky, jiné je dokonce fixují na delší dobu.
Dům na splátky
Máte platit na úřadech za výpisy, zápisy, prostě poplatky za kdeco? Jistá banka vás toho zbaví azaplatí je za vás.
Jiná vám okamžitě k hypotéce zřídí další účty, jejichž vedení je v rámci režie banky, tedy pro vás jako klienty, zadarmo.
Někde můžete zcela bez poplatků zaplatit klidně peníze navíc, mimo sjednanou částku, nebo prostě celou hypotéku doplatit.
Totéž se týká výše změny splátek, tedy třeba jejímu snížení, či změna data splátky. Jinde za to zaplatíte, a některé instituce tuto službu nabízí zadarmo. Zdá se to jako hloupost, ale jen někdo, kdo si tím prošel může posoudit, jak je tohle výhodné, nebo ne.
Klíče od domu
Takže jak lze vidět, nejen snižováním úroků v malých procentech lze nalákat případného zájemce. Proto je asi skutečně dobré si obejít pár bank, a pečlivě zjistit, kde by to bylo co nejvýhodnější. Tedy pro vás jako klienta.