Patrová postel se schody a žebříkem pro vaše ratolesti

Patrová postel se schody a žebříkem pro vaše ratolesti

Palanda je pro většinu dětí vzrušujícím podnětem nejen ke spaní, ale především k zábavě. Mají shora lepší přehled o situaci kolem sebe a jistě takové spaní uvítají.
Dvě děti – většina mladých rodin touží po dvou dětech. Sourozenci také bývají méně sobečtí a lépe se přizpůsobí i kolektivu v mateřských a základních školách. Patrovou postelí schody či žebříkem vyřešíte pohodlné spaní pro obě děti současně, pouze jim musíte dopřát, aby se buď dohodly, kdo bude spát nahoře, nebo aby se alespoň mohly vystřídat.

patrová postel schody

Dobrodružství – většina dětí miluje palandy a samozřejmě ráda spí nahoře. Připadá jim to jako dobrodružná hra, mají shora větší přehled o situaci a cítí se více v bezpečí. Důležité je zajistit bezpečný přístup pomocí žebříku nebo schůdků, výrobci doporučují navštívit vzorové prodejny a včas vyzkoušet, co dětem více vyhovuje.

Úložný prostor – některé výrobky jsou nabízeny i s úložnými boxy, kam si děti mohou ukládat hračky nebo lůžkoviny. Musíte si uvědomit, že plocha lůžek je poměrně značná, a že pojme velké množství předmětů.

Dostatek volného místa pro hraní – Pokoj pro dvě děti vybavený dvěma nízkými postýlkami bude zbytečně ztrácet volnou plochu a zvláště v dětských pokojích se počítá každý metr čtvereční. Čím více jej děti mají, tím lépe jej využijí pro své hry. Dvě postýlky v malém pokojíku pak spíše připomínají skladiště, než ideální místo pro tvořivé hraní.

palanbda

Nezapomínejte na zdravotní aspekty – dětský organismus se neustále vyvíjí a roste. Největší pozornost musíme věnovat páteři a kloubům. Tyto nosné prvky vyžadují dostatečnou regeneraci a tu můžete zajistit pouze zdravotní matrací a pružnými rošty. Může to znít jako reklamní klišé, ale ušetřit na zdravém spaní pořízením tvrdého prkenného roštu a tvrdé matrace se nevyplácí. Deformace páteře, špatné držení těla, spánkový deficit, deprese a psychické problémy za to nestojí. Příjemné, pohodlné a bezpečné lůžko je jedna z prvních věcí, kterou musíte svým dětem i sami sobě zajistit.