Korekce textu

Korekce textu

Jelikož čeština nepatří k zrovna jednoduchým jazykům, musíme se k němu již ve škole, už od prvního stupně, učit spousty pravidel pravopisu, a i když si již často myslíme, že již vše umíme a nic nám nebude dělat problém, občas i přes to chybu uděláme. I ti nejlepší v českém jazyce se občas utnout a napíší nějakou chybu.
gramatika pod lupou
Určitě se každému z nás někdy stalo, že nějakou chybu udělal a určitě se nám také stalo, že jsme viděli klidně i opravdu velkou hrubou chybu například v nějakém článku na velmi navštěvovaném webu. Ale co k tomu dodat, každému se to bohužel občas stane klidně i z nepozornosti. Takovýmto nechtěným chybám se však dá snadno zabránit. Teď nemyslím tím, že si po sobě text dvakrát překontrolujeme či že budeme chodit za naším učitelem českého jazyka, ale tím že si zaplatíme nějakého profesionála, který nám náš text překontroluje a vrátí s opravenými chybami. Výhodou zaplacení takovéhoto korektora textu je i to, že si u něj můžeme často připlatit i za stylistickou úpravu. Tudíž náš text bude vypadat mnohem lépe, než vypadal předtím, bude čtivější a tudíž pro uživatele i zajímavější. Díky stylistické úpravě na něj narazí i více lidí, protože se jim bude článek mnohem více líbit, hned po první větě.
Takovýto člověk není ani tolik drahý, většinou si nechají i ti lepší korektoři, u kterých si můžeme být jistí, že text bude zkontrolován správně, zaplatit kolem 50 KČ za jednu normostranu, což není nic tak hrozného za kvalitu, kterou díky této službě dostaneme.
Pokud hledáme nějakého člověka, který by nám text upravil, můžeme se obránit na nějaké větší firmy, které jsou již na trhu ověřené nebo na jednotlivce, kteří oproti firmám mají většinou více času a nižší ceny, ale nemůžeme si u nich být 100% jistí, zda bude text úplně správně překontrolovaný. Jednotlivce můžeme nalézt například na webu Stovkomat, na tomto webu se můžeme podívat i na recenze daného uživatele, který nám nabízí danou službu, tudíž budeme moci trochu lépe posoudit, zda bude text upravený kvalitně.
cz spz

Výhody zaplacení za korekturu textu

· Nebudeme při publikování nějakého článku vypadat hloupě, protože vše bude napsané bez jakýchkoliv pravopisných a interpunkčních chyb
· Pokud si připlatíme i za stylistickou úpravu, bude náš text mnohem více čtivější a zajímavější
· Nemusíme po sobě text znovu kontrolovat, korektor to udělá za nás