Jak hubnout s vlákninou? Ve kterých potravinách ji najdete a proč je tolik důležitá?

Jak hubnout s vlákninou? Ve kterých potravinách ji najdete a proč je tolik důležitá?

Vláknina je pro náš organismus nepostradatelná, obvykle jí ale bohužel konzumujeme příliš mnoho. Pokud se ale snažíte zhubnout, budete ji potřebovat.

Jak hubnout s vlákninou? Ve kterých potravinách ji najdete a proč je tolik důležitá?

Pokud se snažíte zhubnout, jistě hledáte i ideálního pomocníka, se kterým by šlo hubnutí lépe. Tím správným parťákem pro hubnutí se může stát vláknina. Je to totiž opravdu vhodný pomocník pro shazování kilogramů. Tělo vlákninu potřebuje, právě ta se stará třeba i o to, jak nám funguje zažívací systém, a právě dobré zažívání se může stát klíčem ke shazování kilogramů. Vláknina toho ale umí mnohem více. Kde se jí skrývá nejvíce?

pexels-photo-5966153

Potraviny, které potřebujete jíst

Jak již bylo řečeno, vláknina pomáhá udržovat ve formě náš trávicí systém, což je velmi důležité a nejen při hubnutí. Pokud se ale snažíte zhubnout kilogramy a už dlouho vám to nejde, možná, že je to právě tím, že vám zažívání nefunguje tak, jak by mělo. Přirozeně čerpáme vlákninu ze stravy, v té běžné stravě jí ale obvykle přijímáme příliš málo. Je tedy hodně důležité pohlídat si, co vlastně jíme a v jakém množství. Jistě se lze spolehnout i na doplňky stravy, ale pozor, pokud není ohlídáno množství, je taky pravděpodobné, že se jí můžete předávkovat.

pexels-photo-1192037

To se vám ale nestane, pokud ji budete přijímat z běžné stravy, bude to ovšem chtít pozměnit jídelníček. Významným zdrojem vlákniny je rozhodně psyllium, jde totiž o čistou vlákninu, která se užívá nejen při léčbě zácpy nebo průjmu, výhodou je i to, že na sebe váže vodu a tím pomáhá navozovat pocit sytosti. Tím pádem toho méně sníme a více zhubneme. Kromě psyllia se vláknina nachází hlavně v luštěninách, v sóji, v ovesných a obilných vločkách nebo v celozrnném pečivu. Všechny tyto potraviny tak zařaďte pravidelně na svůj jídelníček.

Nebudete mít hlad

Když chcete zhubnout, musíte nejen správně jíst a cvičit, je dobré naučit se, jak ošálit svůj žaludek a také je zapotřebí krotit svoje chutě. V tomto ohledu je vláknina vynikajícím pomocníkem, protože tohle všechno umí. Naváže na sebe totiž vodu a zaplní žaludek tak, že nebudete pociťovat vlčí hlad. S tím se váže ještě jedno pravidlo, čím více budete přijímat vlákniny, tím více vody byste měli vypít.

S tímto pomocníkem vám hubnutí půjde skoro samo. Vyzkoušejte to!