Jak se zbavit alergenů

Jak se zbavit alergenů

Pomocníky, kteří zbaví byt či dům prachu, mastnoty, roztočů, bakterií, plísní i chlupů našich zvířecích mazlíčků. Musí pracovat nejlépe bez chemikálií, které by alergikovi také neprospěly. Mohou působit dráždivě. Přinášíme několik tipů, které vybrat.
bezdrátový vysavač.jpg 
Parní pomocníci
·        parní čistič
Ten díky horké páře, kterou vyrábí, špínu a nečistoty odstraní i ze špatně dostupných míst. Pára také dobře ničí patogenní mikroorganismy a plísně. S bakteriemi, které se běžně v domácnostech vyskytují, dokáže zatočit téměř se stoprocentní účinností. Je multifunkční a díky různým nástavcům s ním vyčistíme nejen obklady v koupelnách a kuchyních, ale i lednici, okenní rámy, zrcadla, dveře, koberce, čalounění nebo matrace. Čím vyšší je teplota páry (nejlépe 100°C) a čím blíže se dá tryska nastavit k čištěnému povrchu, tím je přístroj účinnější.
·                    parní mop
Je skvělou alternativou běžného způsobu vytírání podlah. Ideální je na tvrdé podlahy, některé také dokonale čistí koberce a oživují jejich barvu. Při výběru je dobré se zaměřit na velikost nádržky na vodu a dobu produkce páry. Na těchto ukazatelích záleží, jak dlouho můžeme bez přerušení s parním mopem pracovat.
 
Proti prachu
Zbavit domácnost prachu a roztočů úplně je nemožné. Ale čím si vybereme vhodnější a účinnější vysavač, tím se tomu více přiblížíme. A to je pro alergiky, kteří jsou na prach citliví, velmi podstatné. Hlavním kritériem výběru je pro ně účinnost zadržování nečistot. Na nových přístrojích také bývá v popise produktu uvedeno, zda je vhodný pro domácnost s alergikem.
parní čistič.jpg 
Pro čistý vzduch
Pro zdravé klima v domově je čistý vzduch velice podstatný. Často se stává, že uvnitř našich domů dýcháme vzduch horší kvality než venku. Vhodnými pomocníky s tímto problémem jsou čističky vzduchu. Zlikvidují prach, pyly, spóry plísní i zvířecí alergeny. Vhodné jsou i do místností, které obývají osoby trpící nemocemi horních cest dýchacích. Čističky dokáží ze vzduchu odfiltrovat i nejjemnější částice. Některé mají velice užitečnou funkci – senzor, který zajistí zapnutí přístroje po zaznamenání znečištění vzduchu v dané místnosti.