Jak správně pečovat o pleť

Jak správně pečovat o pleť

Naše pleť každý den dostává zabrat vlivem prostředí, ovzduší, mastnot, a také mnohdy make-upem. Jak nejlépe udržovat svoji pleť krásnou a svěží, jak o ni pečovat, a také co si pořídit na pomoc?

Správné čištění pleti

Ať už make-up nosíte, nebo ne, je potřeba každý den pleť pořádně vyčistit. Ráno stačí umýt tvář mýdlovou vodou, opláchnout, a osušit do čistého ručníku. Večer pak použít správné čistící gely, odstranit veškerý make-up, a obličej pořádně umýt. Na čištění si můžete pořídit buď obyčejný kartáček na obličej, nebo dokonce elektrický kartáček pro čištění pleti. Pleť musí pořádně dýchat, proto pokud můžete, nechávejte ji čistou a odlíčenou.

ženská tvář

Krémy a masky

Pleťové krémy pro denní využití seženete ve všech drogeriích. Je však potřeba zjistit, který krém bude nejlépe vyhovovat právě vaší pleti, takže to můžete vzít i metodou pokus-omyl. Naše babičky si však často vystačily s obyčejnou modrou indulonou, která svoji službu udělala jaksepatří. Pleťové masky stačí použít jednou – dvakrát týdně. Vybírejte takovou, kterou právě vaše pleť potřebuje. Hloubkovou, regenerační, čistící… Existuje spousta druhů masek, ať už slupovací, nebo omývací. Vždy před použitím pleťové masky použijte peeling.

pleťová maska

Doplňky stravy

Pokud chcete udržet vaši pleť mladistvou, pružnou, a svěží, nejlépe vám v tom pomůže přírodní kolagen. Dávejte však pozor na tabletky, které se jako kolagenové tváří, ale příliš jej neobsahují, takže platíte pouze za značku. Čistý kolagen v prášku seženete například na e-shopu orca collagen, který jej nabízí jako rozpustný prášek do vody, který má ověřené a dlouhodobé účinky.

Líčení

Pokud se ráda líčíte, nezapomínejte na to, že vaše pleť potřebuje především dýchat. Vyjma večírku a slavnostních událostí volte raději jen lehký make-up, nejlépe BB krém, který nezanese vaše póry a neničí pokožku v takovém rozsahu.