Tipy na LGBT knihy roku 2022 a 2023

Tipy na LGBT knihy roku 2022 a 2023

LGBT je tématika, která se nyní vyskytuje v mnoha filmech a seriálech. Především produkce velkých streamovacích společností mají v oblibě tuto tématiku zařazovat do své tvorby. V knihách, které vycházejí v češtině, se tohoto tématu zase tak často nedočkáme. Pokud porovnáme ale třeba situaci s tou, která byla v tomto ohledu před několika lety, určitě jsme na tom teď o dost lépe a máme z čeho vybírat.

Podívejme se na tři tituly s LGBT tématikou, které budou vycházet v roce 2023, nebo vyšly v roce 2022.

Šťastně až na věky? – F. T. Lukens

Americká autorka F.T. Lukens stojí za touto oddechovou fantasy, kde se mísí svět magie s artušovskými pověstmi. Poznáváme mladého hlavního hrdinu Areka, který má za úkol uchránit království před ďábelským vládcem. Poté se má ujmout královských povinností, ale předtím musí poznat tu pravou lásku, která má dle pověsti přijet na bílém koni. Moc času už nezbývá, ale někdy stačí se pořádně rozhlédnout kolem sebe. Tato kniha vychází v roce 2023 u nakladatelství Cooboo.

nápis

Setkání – Lydia Strong

Lydia Strong je česká autorka, která se ve svých knihách soustředí právě na problematiku LGBT. Její hlavní hrdinové se většinou potýkají s problémy vztahů, lásky a coming outu. Její nejnovější kniha, Setkání, navazuje volně na její přechozí knihy a dává čtenářům odpovědi na otázky, které měli po dokončení předchozích knih. Jedná se o knihu povídek, v kterých se najdou všichni, kteří zažívají své vlastní problémy spojené s jejich sexualitou. Kniha vyšla v roce 2022 u nakladatelství Nová forma.

srdce

Korunovace – Lena Valenová

Příběh alternativní přítomnosti, který se odehrává na pražském hradě. Napadlo vás někdy, jak by vypadala naše republika, kdyby nám nevládl prezident, ale byla tu nastolena monarchie? Přesně s tímto pracuje autorka v této knize. Příběh se soustředí na trojici královských sourozenců, kteří řeší své vlastní problémy spojené s jejich postavením a také problémy každého dospívajícího jedince. Například princ Felix řeší lásku ke svému osobnímu strážci. Kniha vyšla v roce 2022 u nakladatelství Pointa.