K badmintonu toho moc nepotřebujete

K badmintonu toho moc nepotřebujete

Sportem proti depresi

Také vás občas sužují deprese, úzkostné stavy, mizerná nálada a podobné psychické neduhy? Může to souviset s deficitem hořčíku ve vašem organismu, s nadměrným stresovým zatížením či dokonce chronickým stresem, ale také kvůli nedostatku pohybových aktivit. S hořčíkem si snadno poradíte, neboť jeho nedostatek lze snadno doplnit z vhodných potravin a z potravinových doplňků, stejně tak můžete zatočit se stresem tím, že změníte životní styl a své priority, a pak tu zůstává onen poslední vliv, a to bývá velký problém. Promyslet, který sport je vhodný, a navíc se k němu, jak se říká, „dokopat“.

badminton na trávníku

Zkuste to s badmintonem

Při představě, že musíte vstát a dojít do posilovny, kde vás bude sledovat tucet dalších borců, a kde s nimi budete sdílet společné prostory, to nemusí být zrovna to „pravé ořechové“. Ořechové to nemusí být ani venku při běhání, pokud trasa nevede zrovna atraktivními oblastmi. Co takhle badminton? Můžete si jej zahrát s kamarádem, s přítelkyní, milenkou nebo s dětmi, a to v zásadě kdekoli. Stačí k tomu malý plácek, travnatý nebo asfaltový či antukový, a nepotřebujete ani síť. Vystačíte jen s badmintonovou raketou Babolat a s vhodnými míčky. Bude vás to bavit a zároveň posílíte svalstvo, zlepšíte koordinaci pohybů a zaženete deprese. Tímto způsobem se dá i efektivně hubnout.

badmintonové míčky

Jak se uzemnit

Badminton se obvykle hraje v teniskách, ale tento sport je ideální i k tomu, více se tzv. uzemnit. Kdo se dokáže lépe uzemňovat, je více v kontaktu s planetární energií, která posiluje organismus, pomáhá v tvořivém úsilí a dokonce i zlepšuje náladu a eliminuje zmiňované deprese.

A jak se vhodně uzemnit? Je to snadné, stačí se vyzout, svléknout ponožky a hrát badminton na trávníku nebo na písečném terénu naboso, podobně jako se hraje plážový volejbal. Pokud jste to nikdy nezkoušeli, seberte odvahu a zkuste to, uvidíte, že vaše snaha přinese své ovoce.