Vyklizením bytu pověřte stěhovací firmu

Vyklizením bytu pověřte stěhovací firmu

Proč si na vyklizení bytu po zemřelém příbuzném, případně po bývalých nájemnících, objednat stěhovací firmu? Tím důvodem je samozřejmě fakt, že tyto činnosti mají stěhováci v běžném pracovním rozsahu, ale jde tu i o něco jiného:

Provedou to rychle a bez průtahů – pro vyklízení bytu svépomocí většinou potřebujete nějakého kamaráda a budete muset mít zajištěné technické prostředky pro odvoz nákladu, tedy např. přistavený kontejner, přívěsný vozík na tažné zařízení nebo přepravní dodávku či nákladní automobil. Toto musíte organizačně skloubit tak, aby vám všechno „klaplo“. Kamarád však může onemocnět, nebo se mu to zrovna nehodí, stejně tak nemusíte sehnat v potřebném termínu odvoz. Se stěhovací firmou nemusíte řešit vůbec nic, pouze domluvit termín, a to je vše.

vyklízení bytu

Nezastaví je ani těžká břemena – nemějte obavy, že by si stěhováci neporadili s odvozem starých kamen, dlouhých koberců, nerozebíratelného nábytku, chladničky a dalších větších a těžších břemen. Je to pro ně spíše rutina, nikoli problém. Vy musíte jen zajistit k těmto věcem přístup, tedy mít od všech prostor klíče

Pozor na nebezpečné látky v bytě – jestliže očekáváte či tušíte, že bude uvnitř prostor něco nebezpečného, ať už po bývalých nájemnících, anebo po příbuzném, seznamte s tím stěhovací firmu levného stěhování v Praze ihned a nic nezatajujte. Nemusíte mít obavy, že vám zakázku odmítnou, o to nejde, podstatné je, aby se na tyto situace mohli náležitě připravit. V bytě se může např. nalézat propan-butanová láhev, staré barvy, laky, ředidla, benzín, různá čistidla, vyřazené zářivky či výbojky atp.

kufry s věcmi

Nostalgie se jich netýká – velkým problémem u svépomocných vyklízecích prací jsou nostalgická ohlédnutí, související s vybavením bytu a člověkem, který jej užíval. Není pak vůbec snadné jednoduše „šmahem“ vyházet všechny věci denní potřeby. Stěhovací firmy jsou v tomto ve výhodě, neboť nemají k dotyčné osobě žádné příbuzenské vazby, a mohou si tedy počínat naprosto profesionálně. Zachovají vám jen to, co si přejete, a ostatní navždy z vašich očí zmizí i bez vašeho přičinění.