Musíme zabrousit do jiných vod

Musíme zabrousit do jiných vod

V tomto případu nám nezbude nic jiného, než se obrátit na nějaký slušný bazar ojetin nebo na inzeráty, které nabízí prodeje. Poté se stát vlastníkem takového automobilu není již velký problém. S cenou se dá ještě nějakým způsobem manipulovat a skončit na dohodnuté částce. Bohužel je tu ale nutno zmínit, že nový vlastník musí počítat s tím, že investicí do ojetého automobilu zde nekončí. Každý by měl být připravený na to, že budou potřeba provést další servisní úkony a tak by bylo dobré mít připravenou ještě nějakou rezervu na opravy a to zhruba tak deset až patnáct tisíc. Některé je dobré provést ihned, jiné mohou chvíli počkat, nicméně pokud chceme, aby nám automobil sloužil další řádku let, tak tyto výměny budou nezbytné.

automobilový průmysl

  • Olej a olejový filtr – je určitá doba, po které se musí měnit a je vcelku možné, že když bývalý majitel nabídl vůz k prodeji, tak se rozhodl již do této oblasti neinvestovat. Ovšem je to velmi důležitá investice, která nám ochrání motor.
  • Rozvodový řemen – pokud prodávající neprokáže, že rozvody měnil v poslední době, tak rozhodně bychom neměli riskovat jezdit se starým. Bohužel by při svém prasknutí mohl motor poškodit tak, že by se již ani nedal opravit.
  • Žárovky – je lepší si zakoupit nové a mnohdy můžeme investovat i do lepších a kvalitnějších zdrojů. Velký výběr veškerých autožárovek, , nás sice může zaskočit, ale na druhou stranu poskytne bohatý výběr.
  • Stěrače – bez dobře fungujících gumiček se nebude kvalitně odvádět voda ze skla. Pokud ovšem budou zůstávat šmouhy nebo rozmazané stopy po stírání, tak to přinese celkem nebezpečnou jízdu. A to nemluvě o škrábání po skle nebo nepříjemném skřípání.
  • Svíčky a kabely – dobře fungující zapalování zajišťuje plný výkon motoru a optimální proces spalování. Dá se očekávat, že zde nebudou zrovna nové výrobky, proto je dobré zkontrolovat, případně je vyměnit.

halogenové žárovky
Případných investic je třeba více, ale záleží na typu vozidla a také na předchozí údržbě. Více se vyčíst ze servisní knížky, pokud je ovšem správně vedena.