Proteinová dieta

Proteinová dieta

Lékaři a odborníci na výživu se snaží sestavit vhodný jídelníček pro ty, kteří se chtějí nějakého toho kilogramu zbavit, samozřejmě natrvalo. Uznávaným způsobem hubnutí mezi odborníky je pak dieta, o které jste možná slyšeli pod názvem bílkovinová nebo ketonová – keto dieta.
Jejím autorem a dá se říci i vynálezcem je profesor harvardské univerzity G. L. Blackburn. Tento druh diety je založen na spalování tuků, které jsou v těle uloženy. S tímto problémem se dokázal úspěšně vypořádat právě Blackburn a zjistil, že právě díky ketóze se tělo dokáže tuků zbavovat bez úbytku svalové hmoty.
ovocné mističky.jpg
Ketóze je přirozenou součástí našeho těla, pokud máte dostatek proteinů a jíte stravu s nízkým obsahem tuku a malým obsahem sacharidů, vznikají tzv. ketolátky, ty navíc dodávají energii. Tohle všechno má za následek to, že tukové buňky mizí, a to nejen ty pod kůží, ale i ty, které na první pohled nevidíte a které vás možná ohrožují daleko více, to jsou ty obalující důležité životní orgány. Dalším pozitivem je nižší cholesterol a snížená tvorba inzulinu. Nemusíte se bát žádných negativních důsledků, právě naopak, nebudete v žádném případě trpět hlady ani nepříjemnou náladou, naopak, budete nabytí energií a vaše mysl bude pozitivní.
celozrnný chléb s pomazánkou.jpg
Těchto pozitivních dopadů se dočkáte již po několika málo dnech, kdy tuto formu diety začnete aplikovat. Základem jídelníčku jsou kvalitní potraviny s obsahem proteinů, omezovat se nebudou muset ani milovníci sladkostí a sladkých jídel. Dopřát si tak můžete polévky, pečivo i těstoviny, vše musí obsahovat proteiny a být čistě přírodní, navíc tak tělu dodáte i další potřebné látky.
ingredience na salát.jpg
Při přípravě jídel můžete sáhnout po receptech zveřejněných na internetu, určitě budete překvapeni, co všechno se dá uvařit a jíst tak nejen zdravě, ale i chutně. Vzhledem k tomu, že tato varianta hubnutí není žádnou novinkou, dostupná je i řada literatury.