Tuhé šampony a mýdla – rozlučte se s těmi tekutými

Tuhé šampony a mýdla – rozlučte se s těmi tekutými

K čistě přírodním produktům se díky jejich úžasným vlastnostem a výsledkům přiklání stále více lidí. Tuhá mýdla jsou výbornou alternativou klasických tekutých gelů a šamponů.
Na rozdíl od nich totiž obsahují pouze přírodní ingredience, které dobře a šetrně pokožku hlavy i těla očistí.
Mezi další výhody patří to, že jsou velmi praktické na cesty, netestují se na zvířatech a navíc se jedná o ekologický produkt – bez obalu a odpadu.
heřmánek pravý
Co všechno tuhý šampon obsahuje?
Tento druh šamponů je složen ze šetrných tenzidů, což jsou pěnící, mycí a čistící látky. Jedná se o soli mastných kyselin z kokosového tuku (pěnidlo). Dále obsahují olivový a ricinový olej, který zajišťuje potřebnou výživu pro růst a posílení vlasů. V některých tuhých šamponech může být obsažen i například jojobový olej, podporující pružnost vlasů, a další rostlinné oleje.

Jak budou moje vlasy reagovat na použití tuhého šamponu?
Po prvních několika aplikacích můžete mít z vlasů nezvyklý pocit, jelikož agresivita mycích látek v tuhém šamponu je nižší, než v těch chemických, které jste dosud používali. Tento pocit se však brzy vytratí a vaše vlasy budou jemnější, bohatší a především nezatížené silikony. Pokud jste byli zvyklí používat kondicionér, nyní již nemusíte. Přírodní šampon si poradí i s výživou a vyhlazením vlasů.

Tuhé šampony jsou vhodné pro všechny typy vlasů.
Na trhu je velké množství výrobků, které budou pečovat o vlasy a zároveň i pokožku hlavy. Vhodný šampon můžete hledat dle oblíbené rostliny nebo použití, příkladem může být:
·        sklony k maštění – čajovník, bříza
·        suché vlasy – kopřiva, heřmánek
·        jemné vlasy, lupy – konopí, rakytník
·        citlivost, ekzém – lípa, konopí
ručně dělané mýdlo
Jak se tuhý šampon vlastně používá a jak dlouho vydrží?
Není to žádná věda. Namočené vlasy několikrát přejeďte šamponem a vytvořte „šlehačkovou“ pěnu, poté ji vmasírujte, nechte chvíli působit a důkladně opláchněte vodou. Hotovo!
Šamponu se při jednom použití spotřebují 1-2 gramy, ale záleží samozřejmě na délce vlasů a četnosti mytí. Při koupi 100 g kostky vydrží minimálně 2 měsíce. Šampon uchovávejte v suchu, nejlépe v mýdlence.

Tuhé mýdlo – zpátky ke klasice!
Neníklasičtějšího kosmetického výrobku, než je tuhé mýdlo. Přírodních a ručně vyrobených tuhých mýdel je na našem trhu už celá řada. Tato rostlinná mýdla obsahují směs olejů a másel, které vyživují pokožku a jsou vhodná ke každodennímu mytí.
Stejně jako u tuhých šamponů, i mýdla můžeme vybírat dle našich oblíbených bylin nebo účinků, například jalovcové mýdlo na prokrvení, měsíčkové mýdlo na citlivou pokožku a mnoho dalších.
Použití je opět jednoduché. Mýdlo namočte a napěňte na těle nebo na houbičce a opláchněte.