Zkontrolujte dopravní situaci ještě před cestou!

Zkontrolujte dopravní situaci ještě před cestou!

Samozřejmě pokud jezdíte několik kilometrů autem do práce a víte, že se někde ve Vaší cestě pracuje na silnici, použijete objízdnou trasu, která Vás spolehlivě dopraví včas do zaměstnání. To ano! Zřejmě z této objízdné trasy nebudete mít takový stres, protože ji budete znát, protože se nachází ve Vašem okolí. Dále nepočítáme nečekané zvraty v dopravní situaci (bouračky, spadlé stromy přes silnici, aj.), ale existuje možnost jak se dopravit na místo určení bez stresu z objízdných tras a uzavírek.
spravená silnice

Na internetu nebo dokonce v aplikaci pro smartphony

Na webu dopravniinfo.cz nebo ve stejnojmenné aplikaci od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se můžete v klidu zorientovat trasou, kterou potřebujete ujet. Najdete si uzavírky, možné komplikace na cestě, zúžení dálnice do jednoho pruhu a mnoho dalšího. Na situačním plánku máte vyznačeny i objízdné trasy, které můžete použít. Nemusíte se bát, že informace by byly zastaralé. Info je pravidelně doplňováno a aktualizováno.
označení práce

Navigace také upozorňují na vzniklé problémy, které nám stojí v cestě…

…ano, ale tato volba není příliš spolehlivá. Někdy se stane, že díky pomalému nebo špatnému připojení se informace nezaktualizují a tehdy nastává potíž. Nehledě na to, že ať už navigace nebo mobilní navigace se sama „zamotá“. Někdy se prostě stane, že nás nenaviguje správně (např.: špatné připojení k internetu) a problém či nehoda může být na světě! Zkušený řidič si většinou poradí bez větších potíží, ale začátečníka to může vyvést z míry a tím může způsobit dopravní nehodu.
STOP! práce na silnici

Proto je lepší seznámit se vždy s cestou předem a pokud možno nainstalovat si aplikaci a mít dopravní situaci pod kontrolou. Tyto rady se Vám vyplatí, pokud spíše vyrážíte na cestu, kterou neznáte nebo jedete do zahraničí. Pokud vyrážíte do zahraničí je také potřeba znát dopravní předpisy země, kterou navštívíte. Nezapomeňte prosím na to!