Nákupy v e-shopech

Nákupy v e-shopech

Tento druh nákupů je stále oblíbenějším. Dnes totiž nemusíme nakupovat pouze oblečení, ale i potraviny, nábytek, zkrátka vše, co si přejeme. Nákup je velice jednoduchý, nezabere nám mnoho času, a hlavně nemusíme nikam chodit.
koupě online
Výhody
Velkou výhodou je časová nenáročnost. Kdykoliv máte chuť, jednoduše se připojíte na internet, najdete si to, co potřebujete a začnete nakupovat. Je naprosto jedno, jestli je jedna odpoledne nebo jedna v noci. Pokud potřebujete nakoupit potraviny a nemáte možnost nebo zkrátka nestíháte jít do obchodu, můžete si na konkrétní čas domluvit dovoz potravin, které se opět velice jednoduše vyberete na internetu. Nabídka potravin i dalšího zboží, které si na e-shopech můžete koupit, je opravdu rozmanitá. Můžete si objednat jednoduše nábytek i ze známého nábytkářského řetězce pohodlně z pohodlí domova a následně vám jej doveze přepravní služba. Pohodlné je i placení, které můžete provézt například pomocí platební karty. Není problém zvolit ani nákup na splátky, nemusíte kvůli tomu chodit do kamenné prodejny. Zkrátka takový nákup vám ušetří jednoznačně čas, který můžete věnovat třeba své rodině. Výhodou mohou být i příznivé ceny, případně různé akce na zboží.
plánování nákupu
Nevýhody
Velkou nevýhodou je nemožnost vyzkoušení si zboží a “osahání” si materiálu v případě oblečení a obuvi. Tohle může být do jisté míry velký problém. Další nevýhodou je pro některé lidi fakt, že si nemohou přijít pro zboží na prodejnu. Hodně lidí má rádo kontakt s dalšími lidmi a zkrátka celou atmosféru nakupování, která při on-line nákupu chybí. Nevýhodou je také platba poštovného, respektive přepravného, které může být i poměrně vysoké, zvláště u nábytku i přes 1 000 Kč, je potřeba s tím počítat.
nákupy v mobilu
Další variantou je, že je dovozné zdarma, ale až od určitě částky a v určitý čas. Určitě je také nevýhoda v tom, že je mnohem horší možnost reklamace. Nehledě na to, že musíte zboží posílat zpátky do zásilkového obchodu, což je opravdu nepraktické a zabere to hodně času i případné další náklady. Nemůžete si zboží vyzkoušet, a tak je riziko špatné velikosti opravdu velké. V případě nákupu potravin se není moc čeho obávat, dnes se již nestává, že by bylo dovezeno nějaké špatné (shnilé, nekvalitní, plesnivé). V tomto mám jedině dobré zkušenosti.