Mějte kolem sebe uklizeno

Mějte kolem sebe uklizeno

Jistě tuto situaci zná každý z nás – přijdete po náročném dni plném pracovních či školních povinností domů a první věc co spatříte po otevření dveří je nepořádek. Kupící se hromádky oblečení na židlích či v rozích místnosti, stůl přetékající papíry, psacími potřebami a nedojedenými zbytky večeře. Ani pohled do ložnice na neustlanou postel a rozházené časopisy vám na náladě moc nepřidá.

Takovéto přivítání dokáže člověka velmi účinně zbavit posledních zbytků energie a chuti něco dělat.
nepořádek na křesle.jpg

Čistota a pořádek napomohou vaší produktivitě a zpříjemní i odpočinek

Pravděpodobně vás ani nepřekvapí, že lidé, kteří nejsou obklopeni nepořádkem bývají produktivnější a zejména efektivnější v odvedené práci. Uklizená místnost působí čistým a vzdušným dojmem, napomůže soustředění a uvažování. Nic vás nerozptyluje a neodvádí od práce, vše máte po ruce a nemusíte ztrácet kýžené minuty hledáním diáře v přetékající zásuvce stolu.

Ranní vstávání je také mnohem jednodušší, když nemusíte za palčivého zvuku budíku zběsile pobíhat a hledat kousek čistého oblečení, který by s trochou štěstí ladil s kalhotami z předchozího dne. Právě v tomto případě jistě více než oceníte moderní stojací věšáky a němé sluhy . Budete moci říci sbohem nepřehledným hromádkám zmačkaného oblečení.

Nemusí přitom jít pouze o práci, i chvíle určené pro relaxaci a odpočinek si více užijete s vědomím, že nebudete muset ještě ten den nic uklízet. Namísto skládání oblečení, které jste odkládali už dva týdny se budete moci usadit do křesla s knihou, a především s čistým svědomím.
věšák s klobouky.jpg

Co můžete udělat pro to, abyste zvítězili nad nepořádkem?

Řešení palčivého problému mnoha lidí je snazší, než by se mohlo zdát:

· svědomitě užívat zmiňované věšáky, zásuvky ve stolech, poličky ve skříních a veškeré další úložné prostory
· odkládat věci zpět na místa, kde patří
· neodkládat utření vylitých nápojů a vyhození zbytků nedojedených pokrmů
· každý den umýt nádobí, které se tak nemá možnost nahromadit
· určit si jeden den v týdnu, který věnujete celkovému úklidu domova

Na nic tedy nečekejte a obraťte svůj život k lepšímu! Staňte se odpočatými a produktivními.