jak dosáhnout na vlastní bydlení?

jak dosáhnout na vlastní bydlení?

Jste chudí a přitom byste chtěli mít vlastní dům? No to je teprve těžká situace. Nicméně máme i na ni řešení! Pokud tedy i vy potřebujete pomoci, čtěte dál!

Prvním způsobem, jak dosáhnout na vlastní dům se zahradou a velkým psem, je koupit si mobilní dům. Mobilní domy jsou oproti těm klasickým výrazně levnější. Navíc nemusí stát na stavebním pozemku, což se taktéž promítne v konečné ceně samozřejmě. Tento typ staveb je sice malinko netypický, nicméně ne méně kvalitní. Domy jsou výborně zateplené, je tak možné v nich přebývat celou zimu. Samozřejmostí jsou i rozvody elektrického proudu a vody. No prostě oproti klasickému zděnému domu, byste na první pohled nepoznali rozdíl. Řada firem je navíc nabízí již se základní vybavením, můžete si tedy takříkajíc sbalit svých pár švestek a rovnou se nastěhovat. No nezní to pohádkově?

dům na horách

Další možností, jak si dopřát vlastní bydlení bez přemrštěné hypotéky, je bydlet na chatě. Chaty bývají v okrajových částích větších obcích, občanskou vybavenost tak zpravidla máte na dosah ruky. Navíc zeny v těchto chatových oblastech jsou bezpochyby několikanásobně nižší. Pěknou a zateplenou chatu si tak můžete koupit už za několik stovek tisíc korun. Nehledě na to, že některé chaty mohou být dokonce lépe vybavené nežli leckteré domy.

dům v lese

Poslední možností jak dosáhnout na vlastní bydlení, je přestěhování se do regionu, kde nemovitosti nejsou tak drahé. Pokud například žijete v Brně, Praze nebo v okolí jiných velkých měst, není divu, že na bydlení nemůžete dosáhnout. Nicméně jiné kraje nabízejí možnost bydlení podstatně dostupněji. Někde si vlastní dům můžete koupit dokonce již do milionu. Zkuste tedy zauvažovat i nad touto variantou. Sice nebudete ve středu dění, ale zato budete mít bezstarostný život bez dluhů – a to se opravdu hodí. Protože nikdy nevíte, co přijde.