Jděte za svými sny a podnikejte

Necítíte se dobře ve své současné práci? Zaměstnavatel vás stresuje a netěšíte se ráno vstávat s vidinou, že ho zase dnes potkáte? Nebo jste si přestali rozumět s kolegy? Pak to změňte, nikdy není pozdě začít. Nežijeme v době otrokářství, každý má právo se rozhodnout pro to, co ho baví. Právo jít za svým snem. Začněte podnikat.

„A kde na to vezmeme?
Rozumíme. Toto je klasická otázka, kterou pokládají lidé, když jsou vyzvání k tomu, aby si šli za tím, co je baví. Nastartovali jejich podnikatelský záměr.
Věřte ale, že to jde i bez peněz. Naopak, nedostatek či hmotná nouze vás bude nutit podávat větší výkon. Budete totiž peníze potřebovat. Spousta lidí pod tlakem pracuje lépe, než když se cítí v pohodě a ničím neohroženi.

Vezmete si jako příklad dnes už úspěšnou spisovatelku Rowlingovou. Když začínala psát první díl Harryho Pottera, neměla ani korunu. Seděla v kavárně a marně si lámala hlavu, kde vezme na nájem. A podívejte se, kde je dnes? Šla si za svým a neměla sponzora na začátku.

Sponzoring

Nicméně i sponzora můžete sehnat. V dnešní době angel investorů, začínajících start-upů lze mít svůj projekt zastřešen a zafinancován. Nemyslíme jen sehnané granty například od obce či výše od Evropské unie. Pokud máte dobrý nápad, umíte ho prodat, neváhejte oslovit některého z investorů. Vzpomeňte si na úspěšný seriál Den D.

V České republice sídlí i tzv. inkubátory. Jmenujme například brněnský inkubátor JIC. Tyto organizace se snaží pomáhat začínajícím podnikatelům. Levnější pronájmy, pomoc s administrativou a legislativou. Nabízí semináře, jak správně napsat podnikatelský plán, jak oslovit právě investora.

Jděte do toho

Vidíte, nemusíte čekat, až zdědíte po dědečkovi z pátého kolene. Důležitá je vaše píle a snaha něco dokázat. Bolí pouze vystoupení z komfortní zóny. Ovšem, kdo neriskuje, nevyhraje. A v našem případě hlavně nezbohatne.